Ako sa užíva Kratom?

kratom_prasok

Priaznivé účinky na organizmus a zároveň relaxačné účinky na myseľ a celé telo sú pri listoch Kratomu, stromu z rodu kávovníkov, známe už odpradávna. Ako je na tom Kratom a aké poznáme spôsoby na jeho užívanie?

Upozornenie: naše produkty sú určené výhradne na zberateľské a botanické účely a nikomu ich neodporúčame konzumovať. Užívanie je opísané na základe poznatkov užívateľov z Ázie a štátov v USA.

História užívania Kratomu

Od nepamäti sa tieto ,,zázračné” listy užívali najmä v Thajsku, teda v jednom z domovskej krajiny tejto rastliny. Užívanie Kratomu bolo dokonca odpradávna v Thajsku ,,populárnejšie” ako fajčenie marihuany. Človek, ktorý fajčil marihuanu bol totižto považovaný za lenivé a naopak človek, ktorý obľuboval Kratom bol považovaný za pracovitého a cieľavedomého. Nehovoriac o tom, že Kratom predlžuje sexuálny výkon a tým pádom bol muž užívajúci Kratom automaticky aj príťažlivejší pre ženu.

Kratom a jeho užívanie

Odpradávna sa Kratom užíval spôsobom žuvania listov tak ako to bolo v minulosti bežné takmer pri všetkých rastlinných opiátoch či stimulantoch. Ľudia okúsili listy tohto stromu a postupne sa začali rozširovať zvesti o jeho účinkoch až do bodu, kedy sa tieto zvesti rozniesli do všetkých kútov sveta a žuvanie Kratómových listov sa stalo bežnou záľubou farmárov a robotníkov popri tvrdej práci.

Neskôr bol Kratom zahrnutý aj do kuchyne ako surovina pridávaná pri varení. Nevieme aké silné mohli byť pri tomto spôsobe jeho účinky, do dnešnej modernej doby sa však tento spôsob nezachoval. Toto tvrdenie ale neplatí pri varení čaju. Čaj z Kratomu je dodnes jedným z najpoužívanejších spôsobov jeho užitia, pričom sú značne silné aj jeho účinky. Jediné mínus môže byť jeho trpká horká chuť, ktorá sa len ťažko prerazí dochucovadlami ako napríklad cukrom či medom.

Najobľúbenejším a najrozšírenejším spôsobom užitia je rozmiešanie nadrteného Kratómového prášku v nápoji. Odvážni ľudia to skúsili s čistou vodou. To však kvôli jeho výrazne horkej chuti takmer nikto neodporúča. Najviac sa ľudom v zahraničí po dlhé roky osvedčilo rozmiešanie Kratomu v ovocnej šťave, alebo džúse, ktorý zakryje jeho chuť. Ak do nápoju pridáte citrónovú šťavu, údaje to môže dokonca posilniť jeho účinky.

Medzi menej časté užitia patrí fajčenie kratómových listoch, alebo užitie nadrteného prášku nosom. Tieto spôsoby však nie sú príliš slávne a v histórií o nich nie je veľa zmienok.

Veríme, že sme vám na otázku: ,,ako sa užíva kratom?” zodpovedali dostatočné množstvo spôsobov. Ktorý sa vám pozdáva najviac? 🙂

1 názor na “Ako sa užíva Kratom?”

  1. Pingback: Viete čo je to Kratom? - Kratom z Hoodu - Potmehood

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *