Aké má Kratom účinky?

ake ma kratom ucinky

Zaujíma vás aké má Kratom ucinky? Kratom sa pre jeho relaxačné vlastnosti užíval v Juhovýchodnej Ázií už od nepamäti a my si povieme prečo má takú obrovskú popularitu aj dnes.

Upozornenie: naše produkty predávame výhradne na zberateľské účely a neponúkame ich na konzumáciu. Konzumácia je výhradne len na vlastné riziko a neodporúčame ju. Tento text nie je zdravotníckym faktom – je to len osobná skúsenosť a vzdelávací/výskumný text. Účinky sú opísané predovšetkým na základne poznatkov z Ázijských krajín a niektorých štátov v USA.

Kratom a jeho história

Tento strom z rodu kávovníkov má obrovskú popularitu už od pradávna a keď si vypočujeme staré zvesti a skúsenosti Thajských farmárov, niet sa čomu čudovať. Títo robotníci pochádzajúci priamo z domovskej krajiny Kratomu odjakživa popisovali jeho účinky vždy oveľa priaznivejšie ako tomu bolo pri iných známych bylinách a rastlinách. Pripisovali mu tlmenie bolesti po ťažkej práci, zrelaxovanie po tvrdej drine, ale navodenie dobrej nálady a pracovitosť spolu so zvýšeným prísunom energie. Prečo sa ale spomínané účinky tak veľmi rozdeľovali? Zrelaxovanie sa a útlm je predsa opak stimulácie k výkonu.

Kratom a jeho odrody / druhy

Dôvodom rozdielneho popisovania účinkov Kratomu je rozdielnosť jeho druhov a odrôd. Druhy Kratomu sa líšia hlavne jeho pôvodom a farbou žiliek. Prirodzene totižto Kratom rastie vo viacerých krajinách a kútoch sveta a tým pádom môže mať aj odlišné vlastnosti. Hlavným rozdielom medzi rôznymi druhmi Kratomu sú však žilky na jeho listoch, ktoré sú pri jeho účinkoch veľmi kľúčovým faktorom.

Tri hlavné druhy Kratomu

Druhy Kratom sa rozlišujú na 4 hlavné podskupiny, ktoré sú obdarené špecifickými vlastnosťami.

Červený Kratom

Prvým druhom je Červený Kratom. Ide o stromy Kratomu, ktorého listy sa líšia od ostatných červenými žilkami. Tento druh Kratomu disponuje prevažne sedatívnymi účinkami, je veľmi obľúbený pri tíšení a tlmení bolesti. Užívatelia popisujú účinky ako príjemne uvoľňujúce a prísun energie je naopak slabučký.

Biely Kratom

Druhý hlavný druh je Biely Kratom. Žilky na listoch tohto Kratomu sú zafarbené do bielej farby a vyznačujú sa naopak veľkou dávkou energie. Ako už asi viete, strom Kratomu má svoj pôvod medzi kávovníkmi a tento Kratom sa účinkami podobá azda najviac zo všetkých Kratomov bežnej káve akú poznáme. Nabije vás energiu a taktiež zlepší náladu.

Zelený Kratom

Tretím druhom je Zelený Kratom, ktorý je tiež označovaný ako zlatá stredná cesta. Je to z toho dôvodu, že Kratomové listy so zelenými žilkami spravidla obsahujú alkaloidy, ktoré disponujú sedatívnymi a zároveň aj energizujúcimi účinkami. Je však nutno podotknúť, že ani jeden efekt tým pádom nie je na 100% a sú vyvážené. Zelený Kratom je pravdepodobne vo svete najobľúbenejší práve pre jeho vyvážené účinky, ktoré si obľúbil každý užívateľ.

Kratom ucinky
Kratom ucinky

Iné druhy Kratomu

Vo svete poznáme samozrejme aj iné druhy Kratomu, ktoré sú však viac menej iba inak vyšľachtené odrody hlavných druhov. Ide napríklad o Žltý Kratom, ktorý sa v podstate spracováva z mladých listov Bieleho Kratomu. Taktiež sa môžete stretnúť aj s označením Gold Kratom.

2 názory na “Aké má Kratom účinky?”

  1. Pingback: Viete čo je to Kratom? - Kratom z Hoodu - Potmehood

  2. Pingback: Kratom – Premium White Malay - info - Potmehood

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *