Kratom – je predaj na Slovensku legálny?

kratom_legalny

Pýtate sa či je Kratom na Slovensku legálny a ako je to na tom predaj Kratomu u nás? V tom prípade ste tu správne!

Čo je to Kratom?

Kratom, originálnym latinským názvom Mitragyna speciosa, je strom z rodu kávovníkov, ktorý prirodzene rastie v tropických dažďových lesoch prevažne v Indonézií, Thajsku a v juhovýchodnej Ázii. Napriek tomu, že ide o strom z rodu kávovníkov však nejde o bežnú ,,kávu” akú poznáte. Je výnimočný svojimi blahodárnymi účinkami na telo vďaka veľkému množstvu antioxidantov. To však nie je všetko. Vyniká aj relaxačnými účinkami, ktorými si dokážete navodiť príjemné pocity a pohodu, po ktorej túžite.

Existuje viacero druhov Kratomu a každý z nich má iné účinky a navodzuje iné pocity. Medzi jeho najznámejšie účinky patrí uvoľnenie a zlepšenie komunikatívnosti, navodenie lepšej nálady či ,,nakopnutie” ako po bežnej káve. O tom sa však porozprávame inokedy. Dnes si objasníme ako je na tom Kratom s predajom na Slovensku a vo svete. Kratom je vďaka svojim zaujímavým účinkom veľmi rozporuplná téma. Niekto ho označuje za božský liek, iný zase za drogu. Práve preto je po celom svete vnímaný inak.

Môžem si na Slovensku legálne kúpiť Kratom?

Môžeme vám však s radosťou a kľudom na duši oznámiť, že na Slovensku a taktiež v susednom Česku je Kratom povolený a môže sa legálne predávať na zberateľské, alebo botanické účely. Musíte si však dať pozor ak sa nachádzate v zahraničí. Kratom je zakázaný vo viacerých štátoch a dokonca napríklad aj vedľa v Poľsku.

Kde si môžem Kratom kúpiť?

Na našom území si teda môžete Kratom bez problémov zaobstarať v hocijakom eshope, ktorý ponúka túto prírodnú rastlinnú látku na zberateľské účely tak, ako aj my. Napriek jeho známym relaxačným a blahodárnym účinkom po celé generácie sa však môže užívať jedine na vlastné riziko a je zakázané ho predávať a propagovať za účelom konzumácie, nakoľko podľa legislatívy nie je schválený ako potravina či doplnok výživy. Bez problémov si ho však dokážete zakúpiť legálne na internete. Vzhľadom na legislatívu ho teda neodporúčame konzumovať, ale využitie môže nájsť napríklad aj ako hnojivo, čo sa osvedčilo viacerým vášnivým botanikom. Taktiež nájde využitie aj v kozmetike, ale o kozmetickom obore toho veľa nevieme, google však určite pomôže.

Ak ho teda chcete zbierať, alebo ste vášnivý botanik, ktorý rád experimentuje s novými druhmi hnojiva, s radosťou vám ho zabezpečíme a predáme v kvalitnom a čerstvom stave. 🙂 Odpoveď teda znie: Kratom je na Slovensku legálny!

Ako zistím či je Kratom kvalitný?

Ako sme už spomínali, Kratom si môžete zaobstarať v hocijakom eshope na Slovensku, ktorý ho má v ponuke. Dajte však pozor na jeho kvalitu! V mnohých prípadoch totižto ide o nekvalitnú surovinu, ktorá bola nazberaná takpovediac ,,na ulici” – teda nejde o dôkladne a s láskou pestované stromy na súkromných plantážiach, ale voľne otrhané stromy v prírode. Druhou variantou nekvalitného Kratomu môže byť fakt, že je nazberaný príliš skoro a nie je dostatočné vyzretý.

U nás ponúkame vždy len kvalitný Kratom, ktorý je nadrtený špeciálnou technikou z dospelých listov, ktoré obsahujú najviac účinných alkaloidov. Samozrejmosťou sú aj laboratórne testy, ktoré potvrdzujú, že sú naše produkty vysoko kvalitné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *