7 dôvodov prečo je Kratom lepší ako alkohol

kratom alkohol

Alkohol je najrozšírenejšou legálnou drogou na svete napriek tomu, že zapríčiňuje niekoľko miliónov smrtí, násilných útokov, dopravných havárií a xy ďalších problémov ročne. Ak však patríte medzi to šťastné percento, ktorému alkohol nespôsobí žiadnu tragédiu v rodine, tak je vám minimálne po jeho užití na druhý deň veľmi zle. Práve preto si dnes predstavíme 7 dôvodov prečo je Kratom lepšia alternatíva než alkohol.

Upozornenie: tento text nie je zdravotníckym faktom. Ide o vlastné skúsenosti laikov po celkom svete a historické skúsenosti tradované po stáročia prevažne v Ázijských krajinách, odkiaľ Kratom pochádza. Nikoho nenavádzame na užívanie akýchkoľvek látok. Práve naopak, robíme osvetu o škodlivosti alkoholu. 🙂

1. dôvod: účinky alkoholu vs účinky Kratomu

Účinky alkoholu všetci dobre poznáme. Po prvých pár pohárikoch ste otvorený a je vám veselo, s pokročilou hodinou sa vám však čoraz viacej motá hlava a ráno sa zobudíte nie len s bolesťou hlavy, ale častokrát aj s poriadnou hanbou a oknom. To sa vám pri Kratome údajne nikdy nestane. Strata pamäti totižto podľa pestovateľov a užívateľov v Ázií v žiadnom prípade nehrozí. Pri priemernej dávke si užívatelia pochvaľujú relaxačné vlastnosti, eufóriu, dávku energie a z introverta sa stáva extrovert, ktorý sa rád zabáva.

2. dôvod: opica z alkoholu vs opica z Kratomu

Niekomu stačí pár pohárikov a už musí utekať na záchod, niekto znesie viacej. Vo väčšine prípadov je však scenár na druhý deň rovnaký a po prepitej noci preležíte celý deň v posteli s bolesťou hlavy. Pri Kratome vás podľa referencií čaká podobný scenár jedine ak by ste extrémne prehnali dávku. Pri dodržaní slabej dávky na začiatok, strednej dávky pri ďalších užitiach či silnejšej dávky pre skúsených by ste si mali užiť jedine plusy.

3. dôvod: jasná myseľ

Ako sme už načrtli v predchádzajúcich bodoch, pri alkohole častokrát strácate jasnú myseľ a vyvádzate veci, čo by ste inak v živote neurobili. Na tom by nebolo nič zlé, problém však je, že si to na druhý deň nepamätáte a väčšinou je z toho hanba na 3 zimy. Naopak pri Kratome by ste si mali zachovať jasnú myseľ a taktiež môžete zažiť veci, ku ktorým by ste sa inak neodvážili, ale v tom pozitívnom slova zmysle, pretože môžete byť otvorenejší a tak povediac viacej ,,extrovert” – ale s jasnou mysľou a zachovaním zdravého rozumu.

4. dôvod: žiadna agresivita

Jednou z vecí, ktorú si na druhý deň nemusíte pamätať a za triezveho stavu by k nej neprišlo je aj agresivita a násilné správanie. Určite máte vo svojom okolí niekoho, kto je po alkohole agresívny a dokonca ste to môžno vy, aj keď to neradi počujete. V tom prípade by mala byť alternatíva v podobe Kratomu ideálnou voľbou.

5. dôvod: neškodí pri cvičení

Určite poznáte ten prípad, kedy konečne dotiahnete kamoša na párty kde sa všetci bavia, ale on je znudený pretože nepije. V opačnom prípade môže nastať zase situácia, kedy sa bavia všetci naokolo ale vy ste ten kto nechce piť a pokaziť si tým regeneráciu a narušiť svalovú hmotu. S Kratomom si v Indonézií mládež užíva každú párty aj bez alkoholu a nemusia sa báť že ich ťažká drina vyjde na zmar. Kratom totižto nijako neškodí pri cvičení a práve naopak, veľa športovcov ho užíva na zlepšenie regenerácie či zvýšení výkonu pred tréningom.

6. dôvod: posilnenie/poškodenie imunity

Je dokázané, že alkohol výrazne znižuje imunitný systém a narúša celkové fungovanie ľudského tela. Naopak pri Kratome nič také dokázané nie je. Práve naopak, Kratom obsahuje rôzne antioxidanty, ktoré by mali imunitu posilňovať. Zatiaľ to nie je schválený fakt, ale vec ktorá je podrobená výskumom. Poškodenie imunity však podľa doterajších výskumov nehrozí.

7. dôvod: nenafúkate

Po užití Kratomu by ste nemali nejaký čas šoférovať. Šoférovanie nesie obrovskú zodpovednosť a mali by ste počkať istý čas, kým sa vydáte na cesty. Faktom však je, že po Kratome nenafúkate žiadny alkohol a nehrozí vám teda ani pokuta a čas kým sa môžete vydať na cestu je výrazne kratší. Naopak po alkohole môžete nafúkať aj niekoľko hodín po vytriezvení tzv. zostatkový alkohol a napriek tomu, že už máte naspäť jasnú myseľ, stále vám hrozí pokuta a musíte čakať dlhé hodiny, kým sa môžete bezpečne vydať na cesty.

Zhrnutie: Ak vás už nebaví každý víkend vstávať s opicou, ste po alkohole agresívny, máte narušený imunitný systém alebo sa aktívne venujete cvičeniu a chcete sa zabaviť na párty aj bez prepitej noci, zabudnite na alkohol. Kratom je zaujímavá alternatíva, ktorá nesie v Indonézií a veľkej časti celej Ázie dlhoročnú tradíciu a navyše ponúka oproti Alkoholu 7 výhod.

BONUS: Zlepšenie sexuálneho výkonu

7 dôvodov je stále málo? Máme tu pre vás ešte jeden bonusový dôvod, nad ktorým by sa mal zamyslieť každý chlap, ktorému sa minimálne raz stalo, že po prepitej noci v klube konečne získal svoje vysnívané dievča a nakoniec zlyhal. Po Kratome by sa vám to už nikdy nestalo a práve naopak, Kratom údajne dokáže predĺžiť sexuálny styk a vy tak môžete vaše dievča kvalitnejšie uspokojiť.

Kratom vs alkohol – sexuálny styk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *