Čo je to Kratom?

co je kratom

Počuli ste už o rastline menom Kratom? Ak nie, tak sa pohodlne usaďte a čítajte ďalej, pretože si objasníme čo to vlastne Kratom je a prečo si zaslúži vašu pozornosť.

Kratom je veľmi zaujímavá rastlina pôvodom z Juhovýchodnej Ázie. Najčastejšie ju môžeme nájsť v Thajsku, Indonézií, Malajziía alebo tiež vo Vietname či na Papua novej Guinei. Ide o strom, ktorý pochádza z rodu kávovníkov, avšak od obyčajnej kávy sa líši mimo svojou špecifickou chuťou aj svojimi listami. Tie totiž obsahujú výnimočné alkaloidy, ktoré pôsobia na telo i myseľ zvláštnymi účinkami.

Kratom vs Káva

Ako sme už naznačili, tento kávovník nechutí ako bežná káva. Svojou chuťou je bohužiaľ trochu horší a milovníci kávy sa môžu po ochutnaní trošku uškŕňať. Túto neslávnu vlastnosť vám však vynahradí spomínanými účinkami. Tie môžu byť rôzne, podľa pôvodu Kratomu. Každá odroda, ktorá rastie v rôznych kútoch spomínaných štátov, má tiež svoje špecifické účinky. Medzi tie hlavné sa však radí: uvoľnenie, zrelaxovanie mysle i tela, odburávanie bolesti, zvýšenie energie a tiež zlepšenie nálady a komunikatívnosti. Vo vyšších dávkach dokonca môže pôsobiť sedatívne a v niektorých častiach sveta sa používa pri odvykaní od cigariet alebo tvrdých drog a pri boji s úzkostnými stavmi. Ak si chceš zistiť o Kratomu niečo viacej aj z jeho chemickej stránky určite pozri na tento web.

Aby sme to však neprechválili, účinky Kratomu zatiaľ nie sú zdravotnícke fakty a majú zatiaľ len výskumný status. Znie to však zaujímavo, nie? Ak vás táto rastlina zaujala, určite sa pýtate kde sa dá vôbec zohnať. K dostaniu je ako v Česku tak aj na Slovensku úplne legálne na eshopoch ako je napríklad aj náš Kratom Shop z Hoodu.

Ako sa dá Kratom užívať?

Kratomy sa od pradávna užívali predovšetkým žuvaním listov. Postupom času sa z neho začal variť teplý nápoj rovnako ako z čajov a kávy. Veľmi obľúbeným spôsobom použitia je však tiež rozmiešanie nadrtených listov na prášok v chutnom studenom nápoji – napríklad v ovocnom džúse.

Video na tému: Čo je to Kratom a aké má účinky

Má aj negatívne účinky?

Ako sme už spomínali, Kratom má zatiaľ výskumný charakter a na každého človeka pôsobí inak, o vážnych negatívnych účinkoch zatiaľ však chvaľabohu nemáme žiadne informácie. Ale keď to s Kratomom preženiete, môžete očakávať podobné stavy ako sú známe z opice po alkohole. Dá sa však ľahko vyriešiť odpočinkom a vodou rovnako ako aj spomínaná opica. Ak po tomto bolehlave netúžite, stačí sa držať priemernej dávky, čo predstavuje asi 2-5 gramov a mali by ste si užiť len pozitíva. Zvýšiť ju môžete až keď ste skúsený užívateľ a viete ako na to vaše telo reaguje.

kratom sex
Kratom dokáže zlepšiť aj váš sexuálny výkon a pôžitok zo styku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *