Kratom – Často kladené otázky

Chcel by si skúsiť Kratom, ale stále máš v hlave nezodpovedané otázky? Chcel by si sa dozvedieť o Kratome viacej informácií? Veríme, že ti naša krátka a prehľadná Kratom Wiki pomôže tvoje otázky vyriešiť!

Je Kratom legálny?

Áno, Kratom je na Slovensku a takmer vo všetkých štátoch sveta legálny. Pred cestovaním do zahraničia si však overte konkrétnu krajinu. Stále sa nájde zopár štátov, kde by ste sa mohli dostať kvôli Kratomu do problémov.

Je Kratom droga?

Nie. Respektíve, Kratom je droga, ale asi taká istá droga ako káva. Kratom je napriek svojim príjemným relaxačným účinkom skutočne na úrovni kávy či čaju. Netreba sa ho báť a určite sa nedá porovnávať so skutočnými syntetickými drogami, ktoré sú právom nelegálne. Napriek tomu ho však neodporúčame užívať a primárne slúži na botanické účely. Ak ho napriek výrazným varovaniam užijete, dbajte na bezpečnosť a opatrnosť!

Dá sa po Kratome šoférovať?

Po Kratome by ste sa mali šoférovaniu vyhnúť. Nie je síce až tak nebezpečný ako alkohol, ale vzhľadom na obrovskú zodpovednosť odporúčame určite počkať kým relaxačné účinky Kratomu pominú a budete mať na 110% triezvu hlavu. Každopádne vám konzumáciu neodporúčame, nakoľko ide o botanický produkt určení primárne ako hnojivo.

Zomrel niekedy niekto po Kratome?

Kratom zatiaľ podľa dostupných informácií nikdy nikoho nezabil a sme presvedčený o tom, že k tomu ani nikdy nedôjde a je to bezpečná rastlina.

Má Kratom negatívne účinky?

Nič by sa nemalo prehánať a to platí aj pri užívaní Kratomu. Po užití väčšej dávky užívatelia uvádzajú, že na druhý deň mali podobnú “opicu” ako po alkohole. Nezabúdajte na hydratáciu! Ak ste napriek našim varovaniam Kratom užili, určite pite dostatočné množstvo vody.

Ako si vybrať správny Kratom?

Každá odroda je špecifická svojimi rôznymi vlastnosťami. Určite si nezabudni prečítať popis k jednotlivým produktom a veríme, že nájdeš ten pravý!

Ako sa užíva Kratom?

Z histórie poznáme rôzne spôsoby užitia od obľúbeného varenia čajov až po menej známe fajčenie. My vám konzumáciu neodporúčame, nakoľko Kratom nie je schválená potravina ani doplnok stravy a primárne využitie má pre botanikov. Vo svete sa však najviac osvedčil chladený nápoj: sóda + kratom + veľa čerstvej citrónovej šťavy a štipka cukru, alebo ovocný džús.

Kde sa predáva Kratom? Kde sa dá Kratom kúpiť?

Kratom na Slovensku zoženiete voľne predajný na zberateľské a botanické účely v rôznych E-shopoch. Jedným z nich je aj náš Kratom z Hoodu, teda kvalitný Kratom predávaný pod značkou Potmehood.